Ağdamın Kəngərli kəndində müasir kommunikasiya şəbəkəsinin qurulması
Ağdamın Kəngərli kəndində yenidən qurulan fərdi yaşayış evlərinin və qeyri yaşayış obyeklərinin daxili kommunikasiya şəbəkəsinin qurulması
2024
Başlama
2025
Bitmə
Aşağı sürüşdür
Layihə Haqqında
Ağdamın Kəngərli kəndində yenidən qurulan fərdi yaşayış evlərinin, bağçaların o cümlədən qeyri yaşayış obyeklərinin daxili kommunikasiya şəbəkəsinin müasir standartlara uyğun qurulması işləri aparılıb.
Qeyd edək ki, Ağdamın Kəngərli kəndi 2022-ci il oktyabrın 4-də ölkə başçısı cənab İlham Əliyevin iştirakı ilə təməli qoyulub. Ağdam şəhərindən 6 kilometr məsafədə yerləşən Kəngərli kəndində 2626 nəfərin (639 ailə) məskunlaşması planlaşdırılıb. Layihələndirilən ümumi ərazi 177,2 hektardır.

Создание современной коммуникационной сети в селе Кенгерли Агдамского района
Создание внутренней коммуникационной сети реконструированных частных домов и нежилых объектов в селе Кенгерли Агдамского района
2025
Проведены работы по созданию внутренней коммуникационной сети реконструированных частных домов, садов, а также нежилых объектов в селе Кенгерли Агдамского района в соответствии с современными стандартами.
Следует отметить, что основание села Кенгерли Агдамского района было заложено 4 октября 2022 года при участии главы государства господина Ильхама Алиева. В селе Кенгерли, расположенном в 6 километрах от города Агдам, планируется разместить 2626 человек (639 семей). Общая проектируемая площадь составляет 177,2 гектара.